Svedectvo z kurzu Rút

Ja a Rasťo žijeme spolu vo sviatostnom manželstve šiesty rok. Pred rokom môj manžel mal túžbu isť na nejaké duchovne cvičenie, trochu duchovne pookriať. V tom čase sme prežívali ťažké obdobie. Snažili sme sa o súrodenca pre našu dcéru Ester a nedarilo sa. Ja som to znášala z mesiaca na mesiac ťažšie a ťažšie, čo vyvolávalo napätie aj v našom manželskom vzťahu. A moju dôveru v Boha ničili pochybnosti.  Dozvedeli sme sa o kurze Rút , tak pri najbližšej návšteve nášho kňaza sme sa na ten kurz opýtali. Namiesto odpovede nás ihneď telefonicky prihlásil. On už s manželkou ten kurz absolvoval, preto nám povedal, že ho treba zažiť a nebudeme ľutovať. Lenže mne sa nechcelo. Veď naše manželstvo je to jediné, čo nám funguje. Ani okolnosti  nám nepriali. Práve som namiesto naplánovanej materskej nastúpila do práce, čo sme ja a naša dcéra Ester veľmi ťažko znášali. Bála som sa ju nechať na víkend bezo mňa , ešte bol aj problém, komu ju nechať. Tak som tvrdohlavo trvala na odhlásení z kurzu. Ale môj manžel sa snažil zariadiť všetko, len aby sme šli. Po veľkom prehováraní som sa rozhodla, že pôjdem kvôli nemu. No počas kurzu som sa hanbila za tento postoj a ďakovala som Pánovi za môjho manžela.

Každému, čo žije vo sviatosti manželstva, odporúčam zažiť kurz na vlastnej koži. Počuli sme veľmi silné prednášky. Niektoré veci sme už vedeli, ale akosi sme na ne pozabudli. Iné nám boli novinkou, alebo novým pohľadom, s ktorým sme sa ešte nestretli. Úžasným povzbudením boli svedectvá manželských párov, čo prednášali. No najdôležitejší bol čas milosti, ktorý sme prežívali my dvaja ako pár. Počuté pravdy sme prijali nielen rozumom ale aj srdcom. Čo je veľmi dôležité, keď podľa toho chce človek aj žiť. Náš manželsky vzťah, ktorý bol predtým dobrý, je oveľa krajší. Prehĺbila sa naša láska. Začali sme sa viac spolu modliť a Pán začal konať zázraky.

Manžel, v pondelok po kurze, mal stretnutie so šéfom, ktorý mu dal podpísať výpovednú lehotu na tri mesiace. Podmienky  vo výpovedi sa nedali splniť. Pre manžela to bola veľká skúška dôvery, odovzdať svoju prácu Bohu. V modlitbe a dôvere sme prosili nášho Boha. Prišlo veľké požehnanie, nečakaný zvrat, manžela neprepustili ale povýšili a zvýšili mu plat. Mesiac po kurze, sme dostali najkrajší dar, aký môže Boh darovať manželom, bola som v požehnanom stave. O deväť mesiacov sa nám narodila krásna zdravá Mária Rút.

Pozvali sme Boha do nášho manželstva a On nás učí zviditeľňovať našu jednotu. Preto povzbudzujem každého, kto žije v manželstve a aspoň trošku mu na ňom záleží, nech zoberie svojho partnera a ide prežiť čas milosti. Ak máš plno výhovoriek, vedz že pred 2000 rokmi Pán Ježiš robil  množstvo zázrakov, uzdravoval, menil životy ľudí, ale len tým, čo šli za ním. Ty, čo ostali doma, lebo nemali čas, mali veľa práce, alebo inú výhovorku, nič nezažili. Zmeškali príležitosť zažiť živého Boha.

Danka a Rasťo K.