Kurz Rút

02. – 04.06.2023 – Ide o evanjelizačný kurz pre manželov, ktorého zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo.

Tento kurz je organizovaný vo forme víkendu a neodporúčame na neho dochádzať (teda bývať  doma, alebo na inom mieste). Je to preto, lebo ak sa chceme hlbšie stretnúť s Pánom a zároveň so sebou ako manželský pár, potrebujeme zanechať stereotypy, v ktorých sme zvyknutí fungovať doma. A to sa dá len vtedy, ak vyjdeme zo svojho domu na nejaký čas niekam inam. Rovnako ako Ježiš brával svojích učeníkov na osamelé miesta (ako napr. hora Tábor) a tam s nimi trávil čas a oni sa v jeho prítomnosti menili. A tak CPR Sigord je miestom, kde môžete takúto premenu zažiť.

Dnes je príspevok na kurz 150 EUR.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.

Seminár Otcovo srdce

08. – 13.06.2023 – Z dobroty Božej môžeme nazývať nekonečného Boha Otcom. Diabol, vedomý si tejto výsady, chce urobiť všetko možné, aby sa otcovstvo degradovalo v živote človeka, a preto robí útoky na túto dištanciu. Nielen deti, ale mnoho jedincov vníma vzťah k Bohu cez svojho otca. A tak, ak ja vnímam pozemského otca ako vzdialeného, prísneho, neistého … je taký istý Boh !? Daná aktivita, ktorú cirkev v svojej láske ponúka aj cez naše Centrum pre rodinu, slúži k obnove a posilneniu vzťahu k Otcovi.

Škola Otcovo srdce  prináša skúsenosť s Otcovou Láskou.  Máš hlbokú túžbu zažiť Otcovstvo Boha? Chceš mať hlbšiu skúsenosť s Otcovou láskou? Táto škola ponúka autentické, intímne poznanie Boha a jeho lásky voči Tebe. Poď a objav neuveriteľnú slobodu o pravde syna a dcéry. Počas celého týždňa môžeš zažiť teologické a biblické učenie a výklad objavujúci aspekt Božej pravdy, jeho charakteru a osobnosti, ktorý si možno doteraz nepoznal. Objav svoju skutočnú mužskosť a ženskosť vo svetle lásky nebeského Otca.  Táto škola zmení tvoje srdce. Tento seminár povedie slovenský tím.

Príspevok za seminár je 195 EUR/osobu.

Na seminár sa môžete prihlásiť tu.

Kurz prípravy na manželstvo

15. – 18.06.2023 – Ak sa chystáte na svoj svadobný deň, alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav, alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu.

Príspevok na kurz je 120 EUR na osobu.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.

Kurz Zbav nás zlého

23. – 25.06.2023 – Kurz Zbav nás zlého – prednáša ThDr. ICLic. Jozef MARETTA, PhD. Účastníci kurzu majú možnosť odhaliť pasce zlého ducha ako veštenie, špiritizmus, channeling. Logickým vyústením týchto tém sú rady, akým spôsobom sa môže človek pred takouto ponukou chrániť.

Príspevok na kurz je 85 EUR/osobu. Pre študentov a nezamestnaných 80EUR/osobu.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.

Rodinný tábor

08. – 13.08.2023 – Pozývame vás prežiť týždeň v Centre pre rodinu na Sigorde v spoločenstve ďalších rodín. V rámci programu prázdninového týždňa sme pre vás pripravili program naplnený zábavou a rôznymi voľnočasovými aktivitami, tvorivé dielne, výlet do prírody, spoločenské hry a ďalšie aktivity nielen pre deti. Taktiež je pripravený čas rodinnej modlitby, duchovného slova či filmové večery. 

Na Rodinný tábor sa môžete prihlásiť tu.

Kurz Billingsovej ovulačnej metódy

13. – 15.10.2023 – Centrum pre rodinu na Sigorde Vás pozýva na kurz Billingsovej ovulačnej metódy, ktorý organizuje v spolupráci s Donum vitae. Kurz je určený záujemcom z radov snúbencov, manželov, učiteľov, katechétov, budúcim lektorom Billingsovej ovulačnej metódy. Privítame všetkých, ktorí chcú poznať tajomstvo zrodu života a získať kľúče od svojej plodnosti, aby mohli vedome spolupracovať s Pánom na stvoriteľskom diele. Na kurz sú pozvaní všetci a zvlášť tí, ktorí chcú spoznať Billingsovú ovulačnú metódu, tiež tí, ktorí si chcú obnoviť certifikat, ale aj tí, ktorí chcú preĺbiť svoje vedomosti z Billingsovej ovulačnej metódy. Tých, ktorí už poznajú túto ovulačnú metódu poprosíme, aby si doniesli svoje záznamy.

Príspevok na kurz je 95 EUR/osobu. Študenti 90 EUR/osobu. Manželský pár 175 EUR/osobu.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.

Seminár Otcovo srdce

02. – 07.11.2023 – Z dobroty Božej môžeme nazývať nekonečného Boha Otcom. Diabol, vedomý si tejto výsady, chce urobiť všetko možné, aby sa otcovstvo degradovalo v živote človeka, a preto robí útoky na túto dištanciu. Nielen deti, ale mnoho jedincov vníma vzťah k Bohu cez svojho otca. A tak, ak ja vnímam pozemského otca ako vzdialeného, prísneho, neistého … je taký istý Boh !? Daná aktivita, ktorú cirkev v svojej láske ponúka aj cez naše Centrum pre rodinu, slúži k obnove a posilneniu vzťahu k Otcovi.

Škola Otcovo srdce  prináša skúsenosť s Otcovou Láskou.  Máš hlbokú túžbu zažiť Otcovstvo Boha? Chceš mať hlbšiu skúsenosť s Otcovou láskou? Táto škola ponúka autentické, intímne poznanie Boha a jeho lásky voči Tebe. Poď a objav neuveriteľnú slobodu o pravde syna a dcéry. Počas celého týždňa môžeš zažiť teologické a biblické učenie a výklad objavujúci aspekt Božej pravdy, jeho charakteru a osobnosti, ktorý si možno doteraz nepoznal. Objav svoju skutočnú mužskosť a ženskosť vo svetle lásky nebeského Otca.  Táto škola zmení tvoje srdce. Tento seminár povedie Vicki a Robert de Hoxar.

Príspevok za seminár je 195 EUR/osobu.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.

Kurz prípravy na manželstvo

15. – 19.11.2023 – Ak sa chystáte na svoj svadobný deň, alebo o ňom ešte len uvažujete, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu.

Zo skúsenosti kurzu prípravy na manželstvo, sme sa rozhodli pripraviť kurz, ktorý bude bohatší ako kurz, ktorý trvá od štvrtka večere do nedele. Mnohí účastníci, keď končili kurz prípravy na manželstvo nám povedali, že by boli radi ak by tento kurz trval ešte dlhšie. 

Preto sme pre tých, ktorí sa chcú ešte viac venovať svojmu vzťahu a chcú sa dôkladnejšie pripraviť na manželstvo, pripravili ďalší kurz (dlhší o jeden deň – od stredy večera do nedele obeda), ktorý bude obohatený o rôzne dynamiky a  práce v skupinkách (aktivity pre snúbencov), ktoré na bežnom kurze, ktorý trvá od štvrtku večera do nedele z časových dôvodov nie su. Veríme, že túto ponuku využijete, aby ste sa mohli ešte lepšie pripraviť na svoje manželstvo.

Príspevok na kurz je 150 EUR na osobu.

Na kurz sa môžete prihlásiť tu.